Pracując w większej grupie osób, element planowania i strategii działań jest jednym z ważniejszych. Wiele spotkań, konferencji i burz mózgów nie może odbyć się bez przestrzeni, w której zostaną zapisane najważniejsze konkluzje. Ekonomicznym, prostym w użyciu i tanim w utrzymaniu urządzeniem jest tablica suchościeralna magnetyczna, na której możemy nie tylko notować, ale również przyczepiać kartki i inne materiały.

Funkcjonalność tablicy suchościeralnej

Umieszczona w biurze, na korytarzu, w pokoju socjalnym może służyć, jako miejsce do komunikacji z innymi. To doskonały sposób na układanie grafiku czy zapisywanie kolejnych etapów realizacji zadań. Jakakolwiek pomyłka lub chęć dopisania dodatkowych informacji nie stanowi problemu. Funkcjonalna gąbka, bez zbędnych detergentów, umożliwia starcie treści. Dodatkowym przeznaczeniem w przypadku tablicy suchościeralnej magnetycznej jest możliwość gromadzenia ważnych dokumentów i materiałów. W biurze może posłużyć jako tablica ogłoszeń, a w biurze rachunkowym - jako zbiór rachunków do weryfikacji.

Jaką tablicę wybrać?

Wśród dostępnych na rynku tablic suchościeralnych magnetycznych przeważają wykonane z lakierowanej stali. Główna zaleta materiału to trwałość, odporność na zarysowania i uszkodzenia. Natomiast tablice bez funkcji magnetycznej produkowane są również z melaminu lub porcelany. Istotnym kryterium wyboru, oprócz surowca, jest jej wielkość, którą powinniśmy dopasować do przestrzeni pomieszczenia i funkcji. Jeśli będzie to tablica do prelekcji - warto zadbać o jak największy rozmiar, natomiast tablica do notatek i bieżących ogłoszeń, oglądana z bliska może mieć wymiary w granicach 1 metra szerokości i wysokości.

Przydatne dodatki

Tablice suchościeralne magnetyczne mogą być wzbogacone o praktyczne funkcje. Jedną z nich jest obrotowość i dwustronność, zwiększająca powierzchnię do zapełnienia. Inny dodatek to nadrukowane na tablicy kratki, linie lub (przydatne dla muzyków) pięciolinie. Większość tablic posiada również wygodną półkę na gąbkę i markery.