W dzisiejszym artykule skupimy się w głównej mierze na branży usług oraz sprzedażowej. Aktualnie jest ona oparta na systemie fiskalnym, jednak jeszcze jakiś czas temu był on wdrażany z pomocą starych kas fiskalnych, które to z pewnością są przez was wszystkich znane, jednak dzisiaj w ich miejsce pojawił się komputer panelowy, czyli urządzenie działające już na zasadzie cyfrowej. To duże ułatwienie nie tylko, jeżeli chodzi o samą obsługę, ale także prowadzenie rozliczeń i księgowości.

Gdzie wprowadzono takie rozwiązania?

Komputer panelowy w miejscu kasy fiskalnej spotkamy już praktycznie wszędzie. Będą to zarówno dyskonty spożywcze, puby, restauracje, bary szybkiej obsługi, kasy samoobsługowe itd. Jeśli chodzi o zasadę działania, to nie jest ona odmienna. Komputer panelowy pełni taką samą funkcję, co kasa fiskalna, jednak wszystko odbywa się tutaj za pomocą multimedialnego interfejsu. Jest to również prawdziwa rewolucja w dziedzinie przechowywania danych. komputer panelowyCałość podłączona jest do Internetu, dzięki czemu wszystkie operacje zapisują się na dysku zewnętrznym umiejscowionym w chmurze. To duże ułatwienie dla prowadzenia księgowości, jak również łatwy dostęp do wszystkich transakcji w wypadku kontroli lub każdej innej losowej sytuacji. Kasy fiskalne z komputerem panelowym również drukują paragony, dzięki czemu cała transakcja odbywa się sprawnie i posiada wszystkie wymagane potwierdzenia.

Duże ułatwienie

Taka transformacja to również duże ułatwienie dla osób, które obsługują kasy. Interfejs komputera panelowego jest bardzo intuicyjny, a co najważniejsze można go modyfikować w dowolny sposób. Obsługa odbywa się tutaj na zasadzie widżetów, a łatwa nawigacja pomiędzy konkretnymi zakładkami sprawi, że nabijanie kodów, jak również modyfikacja zamówień pozostaje bardzo intuicyjna. Komputer panelowy to dotykowy ekran LCD, który pozostaje bardzo czuły na dotyk, więc wystarczy lekkie dotknięcie w konkretnym miejscu, aby interfejs zadziałał.

Kasy samoobsługowe

Komputer panelowy to również rozwiązanie, które pozwoliło na stworzenie kas samoobsługowych, które aktualnie oglądamy już w większych dyskontach spożywczych. Ciężko wyobrazić sobie, aby klienci mieli samodzielnie obsługiwać tradycyjną kasę fiskalną. Łatwe interfejsy komputera panelowego na to jednak pozwalają, dzięki czemu takie rozwiązanie jest możliwe. To znaczne przyspieszenie, które pozwoli rozładować kolejki w takich miejscach. Wiele osób obecnie decyduje się na korzystanie z kas samoobsługowych, a właściciele sklepów są również zadowoleni z takich rozwiązań. Komputery panelowe można znaleźć tutaj: https://www.guru.com.pl/pol_n_Komputery-przemyslowe_Komputery-panelowe-212.html.