Metalowe zaciskowe opaski (skręcane opaski) to niesamowicie przydatny produkt. Poza wieloma zastosowaniami w instalatorstwie oraz przemyśle są również wykorzystywane w branży motoryzacyjnej.

Przydadzą się w warsztatach

Opaska zaciskowaOpaska zaciskowa metalowa do warsztatu metalowa swoje zastosowanie na pewno znajdzie w trakcie napraw samochodów w warsztacie. Poza tym każdy z kierowców powinien przy sobie mieć przynajmniej dwie opaski. Sam montaż opasek jest niebywale prosty. Do dokręcenia ich potrzebujemy jedynie śrubokręta krzyżaka. Opaska zaciskowa metalowa jest także bardzo wytrzymała. Jej największą zaletą jest sama odporność na atmosferyczne warunki (odporna jest na korozję) jak i także na temperaturę. Większości metalowych opasek zaciskowych na pewno nie szkodzi temperatura i to do -80 stopni Celsjusza do ponad 500 stopni Celsjusza.

W jakich sytuacjach się nam przyda?

Opaska zaciskowa metalowa jest przydatna chociażby podczas wymiany chłodniczego płynu. Niekiedy odkręcenie samo kranika w chłodnicy nam nie wystarczy, aby móc usunąć cały stary płyn z naszego układu. Wówczas trzeba odłączyć wąż dolny, który się znajduje przy samej chłodnicy, co nam pozwoli usunąć absolutnie cały płyn. Stare metalowe obejmy stosowane przez licznych producentów samochodów, już mogą być w kondycji fatalnej. Ich zdjęcie jest proste, jednak założenia już sprawia sporo problemów. Czasami są one także już atakowane przez rdzę. Warto wówczas zamontować po prostu nową opaskę, aby pewność mieć, że połączenie na pewno będzie szczelne i wąż się nie zsunie podczas pracy chłodniczego układu, tym samym powodując ucieczkę naszego płynu.

Opaska zaciskowa metalowa przydaje się także przy wymianie chłodnicy. W samochodach starszych chłodnice niestety rdzewieją, zapychają się oraz także rozszczelniają. Powoduje to właśnie samą ucieczkę płynu. Chłodnice ulegają także uszkodzeniu w wypadkach czy też w kolizjach. Z racji położenia swojego cierpią one jako pierwsze. Wymiana w sobie jest czynnością niesamowicie prostą. Należy jedynie dobrać chłodnicę odpowiednią do modelu danego auta oraz jego silnikowej wersji. Przede wszystkim chodzi o jej rozmiar jak i także wydajność. Czasami nawet nie trzeba wymieniać wentylatora chłodnicy, ponieważ jest sprawny. Należy tylko go odkręcić od chłodnicy starej (odpinając wcześnie zasilającą wtyczkę) oraz przykręcić do nowej. Jak widać opaski zaciskowe mają bardzo wiele zastosować. Nie jest to tylko i wyłącznie warsztat samochodowy. Zastosowań jest dużo więcej.