Dzisiaj etui na wizytówki nie jest czymś, na co mogą pozwolić sobie nieliczni. Ich bardzo duży wybór na rynku powoduje, że każdy może bez problemu sobie je kupić i z pewnością pośród wielu dostępnych na rynku znajdzie takie które najlepiej spełnią jego wszystkie oczekiwania. Zazwyczaj większość osób przy wyborze patrzy przede wszystkim na ich praktyczne zastosowanie. Mają bowiem przede wszystkim być miejscem w którym będziemy przechowywać wizytówki. Małe rozmiary pozwalają bez problemu nosić je w kieszeni czy też w torebce, dlatego też każdy może znaleźć miejsce, w którym będzie je trzymał.  Obecnie można wybierać także na podstawie materiału, z jakiego są one wykonane. Najtrwalsze z pewnością są te wykonane z metalu, zapinane na przykład na magnes, dzięki czemu jest pewność, że przypadkiem sie nie otworzą a wizytówki się z nich nie wysypią.

etui na wizytówki od redbird.pl

Jednakże etui na wizytówki wykonuje się także z plastiku czy na przykład ze skóry, te ostatnie zaś często są ciekawie zdobione, na przykład wytłaczanymi czy wypalanymi wzorami. Na pewno wtedy stanowią także ciekawy element ozdobny, nie dziwi więc to że bardzo często są kupowane na przykład na prezent.  Często w takiej sytuacji można je znaleźć w komplecie razem z innymi przedmiotami, jak na przykład wieczne pióra czy też, co dzisiaj staje się coraz bardziej popularne, pendrive. Na pewno jednak etui na wizytówki powinno być przede wszystkim praktyczne.  Wygodne zamknięcie to gwarancja tego, że wizytówki nie wypadną nam z kieszeni czy na przykład torebki. Poza tym aby nie pogniotły się, zazwyczaj etui wykonuje się w taki sposób, aby było ono sztywne, bez względu na zastosowane do jego produkcji materiały.

Gdy mowa o rozmiarze, to zazwyczaj etui na wizytówki produkuje się w tak zwanych standardowych rozmiarach. Powodem tego jest przede wszystkim to, że przyjęto już dawno pewne normy dotyczące wielkości wizytówek i dlatego też te które się produkuje zazwyczaj mają identyczne rozmiary. To zaś sprawia, że nie ma problemu z ich przechowywaniem w takim etui. Poza własnymi wizytówkami w etui można przechowywać wizytówki innych osób, które od nich dostaliśmy. Dzięki temu praktycznie cały czas możemy mieć pod ręką ich adresy czy też numery telefonów. Niektórzy uważają, iż przechowywanie otrzymanych wizytówek jest bardzo istotne, dzięki temu bowiem mają zawsze dostęp do interesujących ich danych i kontakt z konkretnymi osobami. Nie zawsze bowiem numery z wizytówek przenosimy na przykład do pamięci telefonu, poza tym w przypadku awarii tego właśnie urządzenia z pewnością dzięki wizytówkom szybko można odzyskać utracone dane.