Keyboard to instrument używany od wielu lat. Nauki na nim uczą się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Jeśli jesteśmy zainteresowani graniem na tym instrumencie, warto najpierw poznać nuty na keyboard. Choćby w internecie znajdziemy jak rozłożone są nuty na klawiaturze. Podstawowym terminem jest pięciolinia. Służy ona do zapisu dźwięków. Nuty są umieszczone na liniach lub między nimi. Każdy dźwięk ma swoje stałe miejsce i nazwę. Warto poćwiczyć klucze wiolinowe i basowe, będą one niezwykle przydatne. Klucz wiolinowy jest potrzebny, byśmy wiedzieli, kiedy grać dźwięki wysokie, natomiast klucz basowy jest do dźwięków niskich.

Orientując się w nutach należy również poćwiczyć granie na dwie ręce. Dobrym ćwiczeniem jest zagranie lewą ręką dźwięków basowych, a następnie gdy dojdzie się do C zmienić na prawą.

Pamiętajmy, by nie zniechęcać się. Nuty na keyboard są naprawdę proste, wystarczy ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Ogromnym ułatwieniem jest teraz internet. Możemy bez problemu znaleźć, często za darmo, różne materiały dotyczące nauki. Oczywiście, możemy wybrać również szkołę muzyczną, która jednak lepiej sprawdza się w przypadku małych dzieci. Również i nuty na keyboard są powszechnie dostępne, dzięki czemu mamy szansę zagrać ulubioną piosenkę.

Niezależnie od tego w jaki sposób rozpoczniemy grę, należy pamiętać że tylko regularne ćwiczenia dadzą rezultaty. Pamiętając o konsekwencji będziemy z czasem cieszyć się grą na tym instrumencie.