O początkach marki Land Rover

Sześć dekad to 60 lat, 720 miesięcy lub 21 900 dni. W tym okresie Land Rover wyrósł z zarysu pojazdu stworzonego na plaży na globalną markę sprzedającą setki tysięcy samochodów. To była podróż pełna przygód, odwagi, doskonałości technicznej, a przede wszystkim wielu tysięcy zadowolonych i lojalnych właścicieli Land Rovera. Poniżej przedstawiamy niektóre z najważniejszych wydarzeń, które dotyczyły początków firmy. To one sprawiły, że Land Rover jest dziś tak poważaną marką.

1947 - Narodziny legendy

Marka Land Rover narodziła się na szkicu wykonanym na piasku na walijskiej plaży w 1947 roku. Podczas przejażdżki Jeepem po ich farmie w Anglesey, przyszły dyrektor techniczny Rovera Maurice Wilks i jego brat Spencer Wilks (późniejszy dyrektor zarządzający) dostrzegli lukę na rynku. Ich pomysł składał się z dwóch cześci – Land Rover dostarcza autorski silnik, który montowany jest do podwozia Jeepa. Zastosowanie prostych paneli nadwozia i podwozia wykonanych z lekkiego stopu pozwoliło uniknąć stosowania racjonowanej stali i konieczności używania skomplikowanych i drogich narzędzi prasujących.

1948 - Premiera Land Rovera

Pierwszy Land Rover został zaprezentowany rok później na targach motoryzacyjnych w Amsterdamie i okazał się natychmiastowym sukcesem. Do końca roku samochód eksportowano już do prawie siedemdziesięciu krajów. W 1949 pierwsze Land Rovers są eksportowane do USA.

1950 - Aktualizacja dynamicznego systemu czterech kół Land Rovera

Wprowadzono zmiany w oryginalnym projekcie Land Rovera - zamontowano większe i mocniejsze reflektory, które prześwitują przez otwory w kratce, a także zamontowano twardą górę. Układ czterokołowy jest dynamicznie zmieniany - a napęd na oś przednią w górnym zakresie włączany jest poprzez naciśnięcie jednej dźwigni, podczas gdy dolny zakres jest wybierany przez pociągnięcie kolejnej dźwigni do tyłu. Przy wyborze niskiego zakresu automatycznie włączany jest napęd na cztery koła.Wszystkie części Land Rovera poddawane są konsekwentnemu procesowi ewolucji.

1951 - Silnik Land Rovera zwiększa rozmiar

Silnik Rovera o pojemności 1,6 litra został zastąpiony silnikiem o pojemności 2,0 litra o większej średnicy. Aby zwiększyć powierzchnię przestrzeni ładunkowej, rozstaw osi Land Rovera został wydłużony do 86 cali. części land roverPowstaje nowa wersja "pick-up" z długim rozstawem osi oraz kombi, które w krótkim czasie stają się tak popularne, jak inne wersje. Części Land Rovera wraz z całymi samochodami są już dystrybuowane do niemal stu krajów świata – można więc powiedzieć, że już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku marka ta odniosła światowy sukces. Szukasz części do Land Rovera? Sprawdź tutaj: https://www.gsp24.com/czesci-land-rover.html.