Gromadzenie suchych nasion marihuany w celach kolekcjonerskich to coraz popularniejsze hobby w Polsce. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że prowadzenie uprawy oraz rozsadzanie roślin marihuany jest prawnie zakazane w naszym kraju. Normy prawne dopuszczają jednak możliwość kolekcjonowania nasion tej rośliny. Nasiona indica to jedne z najczęściej poszukiwanych okazów kolekcjonerskich. Poniższy artykuł przedstawi najważniejsze informacje dotyczące tej odmiany marihuany. Wskaże również przyczynę tak dużego zainteresowania kolekcjonerstwem nietypowych nasion.

Uznane kolekcjonerskie nasiona indica

Indica i sativa to dwie najpopularniejsze oraz podstawowe odmiany marihuany. Stanowią bazę, z której wyrastają pozostałe krzyżówki. Ponieważ uprawnieni hodowcy dokonują ciągłych krzyżówek, cały czas powstają nowe nasiona, które różnią się między sobą. Taki stan rzeczy powoduje ciągłą potrzebę do odnajdywania nowych nasion kolekcjonerskich. Celem każdego kolekcjonera jest zgromadzenie jak największej ilości nasion. Wyróżniają się one indywidualnymi cechami, takimi jak wygląd zewnętrzny jak i zmienne właściwości genetyczne. Różnorodność i potrzeba ciągłego odkrywania nowych odmian nasion kolekcjonerskich napędza rynek suchych nasion kolekcjonerskich. Konopie indica wywodzą się z subkontynentu indyjskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Nepalu oraz Indii. Na charakterystykę i wygląd tej odmiany największy wpływ mają warunki naturalne, w jakich wzrasta. Bytuje ona bowiem w suchych oraz górzystych terenach. Wyróżnia się również stosunkowo krótkim czasem kwitnienia. Posiada rozbudowany kwiatostan oraz gęste liście. Ponieważ w naturalnym środowisku indica narażona jest na ciągłe działanie bardzo silnego wiatru, jest stosunkowo niska. Taka cecha powoduje, że się nie łamie. Odmiana ta jest często poddawana krzyżówką genetycznym, a w związku z czym uprawnieni hodowcy mogą osiągać większe zbiory i ograniczyć nakłady pracy. Nasiona kolekcjonerskie indicia znajdują się w każdej profesjonalnej kolekcji nasiona marihuany. Najlepsi kolekcjonerzy z chęcią poszukują indica, co sprawia, że cieszą się dużą popularnością wśród innych rodzajów nasion kolekcjonerskich.

Kolekcjonerskie nasiona marihuany indicaGdzie można kupić nasiona indica?

Nasiona indica oferowane są przez specjalistyczne sklepy stacjonarne oraz działające w przestrzeni internetowej. Dla osób początkujących bądź dokonujących pierwszego zakupu suchych nasion kolekcjonerskich. Zalecane jest, aby skorzystali z usług sklepu stacjonarnego, w którym będą mogli zasięgnąć opinii i rady doświadczonego sprzedawcy. Dobrą opcją jest również skorzystanie ze sklepu online i wykonanie ewentualnego telefonu do obsługi. Uśredniając, za jedno nasiona kolekcjonerskie należy zapłacić kilkadziesiąt złotych. Nie jest to mała kwota, mając na uwadze, że kolekcja szybko zacznie się rozrastać, tworząc naprawdę cenny zbiór. Kolekcjonerzy przechowują nasiona w specjalnych, suchych pojemnikach. W ten sposób starają się wyeksponować ich zalety. Wiele osób prowadzi również drobiazgową dokumentację, która zawiera informacje takie jak miejsce zakupu, odmiana rośliny oraz cechy charakterystyczne i genetyczne. Kolekcjonowanie suchych nasion marihuany to bez wątpienia pasjonujących hobby, które w pierwszej chwili może wydawać się dość nieoczywiste. Wszyscy kolekcjonerzy chętnie eksponują swoje zbiory i zachęcają wszystkich do kolekcjonowania.