Wybór sposobu księgowania jest jednym z podstawowych dylematów niemalże każdej osoby, która zakłada działalność gospodarczą. Jeśli nie znamy się na tajnikach podatkowo-skarbowych, to już sama wizja kontroli, konieczności tłumaczenia się ze źle rozpisanej złotówki potrafi przyprawić o ból głowy. Poza tym przepisy w naszym kraju tak szybko się zmieniają wraz z interpretacjami, że ciężko za nimi nadążyć. Zakładamy więc, że nie jesteśmy fachowcami od finansów, a nasza mała lub średnia działalność nie przewiduje tworzenia etatu dla księgowej. Idealnym pomysłem w takim wypadku wydaje się więc skorzystanie z usług biura rachunkowego. Poza tym znowu ograniczając koszty i zapewniając sobie swobodę działań, dobrym pomysłem jest księgowość internetowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj i-MalaKsiegowosc.pl.

Zdalne księgowanie

księgowość internetowaZ usług zdalnej księgowości mogą korzystać niemalże wszyscy przedsiębiorcy. Tak więc to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym podatkiem liniowym lub na „zasadach ogólnych” oraz płatnicy VAT. Poza tym księgowość internetowa jest najlepszym sposobem rozliczeń, jeśli firma generuje przychody na podstawie dużej ilości dokumentów niezależnie od wysokości dochodu. Serwisy gwarantują nam opłatę stałą, która nie jest zależna ani od ilości rachunków, ani od generowanego przychodu. To jest właśnie argument w zestawieniu z usługami biur rachunkowych.

Wielka wygoda

Korzystanie z księgowości przez komputer jest przede wszystkim bardzo komfortowe. Platforma, na której pracujemy, dostępna jest przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Możemy zająć się księgowaniem dokumentów, kiedy tylko chcemy, a potrzebujemy jedynie komputera z dostępem do Internetu. Poza tym bardzo łatwo jest system spersonalizować. Po dodaniu naszych danych program sam automatycznie będzie nadawał kolejne numery księgowe oraz będzie zapisywał wszystko w odpowiednich ewidencjach. A te oczywiście uzależnione są w dużej mierze od naszych potrzeb. I tak system będzie generował nam Księgę Przychodów i Rozchodów, zakupy i sprzedaż VAT, amortyzację i wiele innych. Oprócz tego bezpośrednio z programu będziemy tworzyć i drukować lub wysyłać wszystkie deklaracje takie jak na przykład PIT-5, VAT-7, ZUS DRA. Księgowość internetowa nie jest więc tylko i wyłącznie miejscem do rozliczania się z przychodów i rozchodów, ale też bardzo funkcjonalnym systemem, który pomaga zarządzać różnymi elementami firmy.

System obliczy więc nasze zobowiązania podatkowe, składki ubezpieczeniowe i będzie generował Jednolity Plik Kontrolny oraz inne dokumenty. W zależności od prowadzonej działalności w ten sposób można prowadzić ewidencję środków, amortyzować sprzęt i prowadzić moduły pracownicze, czyli kadry i płace.