Zakładanie własnego sklepu internetowego to często skomplikowany proces, na którym wielu z nas się zatrzymuje, porzucając w efekcie sam pomysł poprowadzenia własnego biznesu. Kwestie czysto techniczne wymagają często zatrudnienia wykwalifikowanych fachowców, a samo postawienie sklepu to dopiero początek wydatków. Ile tak naprawdę potrzebujemy pieniędzy, aby ruszyć z własnym internetowym interesem? Jak się okazuje wcale niewiele, a sporą część wydatków możemy całkowicie pominąć korzystając z darmowych alternatyw.

Oprogramowanie do sklepu internetowego

Absolutnie podstawową kwestią, jeśli chodzi o założenie własnego sklepu internetowego jest jego zaplecze programistyczne i dopóki nie będziemy jakiegoś kosmicznego budżetu warto zdecydować się na rozwiązania gotowe do wdrożenia, zamiast wynajmować zespół programistyczny do stworzenia wszystkiego od zera. Gotowe projekty obejmujące projekt graficzny i w pełni działający sklep obsługujący zamówienia i wysyłkę to świetny wybór pozwalający oszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Złota zasada outsourcingu mówi, że jeśli tylko jest coś, co ktoś może zrobić za nas lepiej, mniejszym kosztem, to powinniśmy mu to zlecić.

Darmowe platformy e-commerce

Każdy z nas lubi darmowe rzeczy i usługi, bo nikt nie lubi wydawać pieniędzy, kiedy nie jest to konieczne prawda? Tak samo jest z wyborem oprogramowania do sklepu internetowego. W sieci znajdziemy mnóstwo CMS (content management systems) oferujących zupełnie darmowe rozwiązania do prowadzenia sklepu. Niestety wybierając tego typu opcję musimy się liczyć z wieloma przeszkodami takimi jak ograniczenia darmowego systemu czy brak kompleksowej pomocy ze strony obsługi technicznej. I o ile dobrze radzimy sobie z komputerem i takimi technologiami jak HTML, CSS czy PHP, to jesteśmy w stanie przebrnąć przez większość tych problemów jednak korzystając z darmowych rozwiązań zawsze na końcu czeka nas jakaś blokada wynikająca z ograniczonej funkcjonalności systemu.

Rozwiązania komercyjne

Decydując się na płatne oprogramowanie do sklepu internetowego musimy się liczyć z kosztem od kilkuset, do kilku tysięcy złotych. Ten koszt to naprawdę niewiele w porównaniu do tego co otrzymujemy w zamian: działający sklep, według naszego projektu oraz zespół specjalistów gotowych do udzielenia pomocy w przypadku, jakiegokolwiek problemu (nie tylko technicznego). Znane nam dobrze przysłowie, że “żeby wyjąć, trzeba najpierw włożyć” sprawdza się tutaj idealnie. Musimy pamiętać o tym, że tak naprawdę każda działalność na jaką byśmy się nie zdecydowali, będzie wiązała się z pewnymi wydatkami a sklep internetowy nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem.   Po więcej informacji na temat tworzenia sklepu, zapraszamy na: https://redcart.pl/tworzenie-sklepow-internetowych