Każdy fan dzikiej przyrody powinien szukać asortymentu, który pozwoli mu bezpiecznie spędzić wyjazdy survivalowe. Spanie pod namiotem jest jedną z najbardziej standardowych form, dlatego wielu doświadczonych poszukiwaczy przygód chętnie decyduje się na poziom wyżej. Jest nim oczywiście bushcraft, czyli survival z wykorzystaniem najbardziej podstawowych narzędzi. Czasem jednak należy zabezpieczyć się na różne ewentualności. Zależy od tego wasze zdrowie i życie, więc nie warto ryzykować. Jednym z takich przedmiotów jest latarka. Jakie modele wybrać, by spełniły one swoją rolę? Teoretycznie inwestycja nie należy do trudnych, lecz w praktyce sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana – zwłaszcza, jeżeli jesteście już doświadczeni i stawiacie na najwyższy poziom satysfakcji. Latarka będzie potrzebna również w Waszym domu, dlatego lepiej zastanowić się nad uniwersalnymi zakupami.

Jakie modele znaleźć można na rynku?

Wydaje się, że latarka to bardzo prosty element, który ma każdy z nas. Nic bardziej mylnego. W wielu domach wciąż jej nie ma i problem dopiero się pojawia, gdy wyniknie problem z instalacją elektryczną. W takich miejscach jak dom lub mieszkanie, należy postawić na produkty wydajne, które potrafią wytrzymać długo. Nie musicie obawiać się jednak o ich wagę lub wielkość, ponieważ nie będzie ich transportować. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na cenę porządnej latarki. Innym przykładem są latarki dla podróżników. Również powinny być zaawansowane i wytrzymałe, lecz pozostaje kwestia z ich wielkością. Miniaturyzacja asortymentu nie jest obecnie problemem dla technologii, lecz trzeba nastawić się, że ich ceny będą znacznie wyższe. Można jednak spodziewać się, że funkcjonalność także zaskoczy wszystkich użytkowników. Latarki kieszonkowe to ciekawa alternatywa, gdyż można ich używać jako breloczka do kluczy. Są wygodne w sytuacjach awaryjnych, których się nie spodziewaliście, lecz światło oferują raczej słabo, są mało wytrzymałe, a ich zasilanie nie pozwala na pracę przez satysfakcjonującą ilość czasu. Nie polegajcie na nich, jeśli jest to możliwe.

Asortyment specjalisty – latarki czołowe

Jest to bardzo specjalistyczny element, który wybierany jest przez największych pasjonatów. Latarki czołowe sprawdzają się nie tylko wśród fanów survivalu, ale także w przypadku mechaników i majsterkowiczów. Chyba każdy, kto czasem musi samodzielnie wymienić w silniku, doskonale zdaje sobie sprawę, jak jest to skomplikowane, bez odpowiedniej ilości światła i jak irytujące są sytuacje, w których ktoś źle trzyma latarkę lub musicie robić to samodzielnie. Produkty czołowe są w takich wypadkach niezastąpione.