Paliwo potrafi pochłaniać nawet kilkadziesiąt procent budżetu firmy. Załóżmy, że samochód firmowy przejeżdża około 40 tysięcy kilometrów rocznie. Jeśli pracownicy wykorzystują go do celów służbowych, może dochodzić do nadużyć w postaci wykorzystania narzędzi firmowych do prywatnych celów. Statystyki wykazują, że jest to kwestia związana nawet z 40% wzrostem zużycia. Wychodzi nawet 16 tysięcy kilometrów, za które firma płaci niepotrzebnie rocznie! W przeliczeniu na 5 zł benzyny i spalaniu 8 l/100 km, jest to ponad 6 tysięcy złotych!

System SATIS, , pozwala uchronić przed takimi stratami. Nawigacja zużycia paliwa to niemal podstawowe narzędzie. Jak go wykorzystywać, ile kosztuje i jak poradzić sobie z analizowaniem wszystkich danych? Z przyjemnością przedstawimy Wam wszystkie informacje, by Wasze działalności były bezpieczne.

Ochrona przed nadużyciami

GPSSkoro wiesz już, że przy jednym samochodzie oszczędności wynoszą około 6 tysięcy złotych na samym paliwie, to teraz zastanów się nad tym, ile ta suma będzie znaczyć, jeśli będziesz posiadać takich pojazdów 5. W ciągu roku wynosi to 30 tysięcy złotych. Oczywiście można potraktować to, jako dodatkowy zarobek, który znajdzie się w Waszej kieszeni, lecz możecie także podejść do sprawy nieco inaczej i przykładowo przeznaczyć to na marketing, rozwój, nagrody dla najlepszych pracowników itp. To z pewnością wpłynie na satysfakcję samych pracowników i dużo chętniej będą oną trzymali się realizacji planów, założeń i będą dbać o to, by nie zostać zwolnionym.

Nadużycia z pewnością pozytywnie wpływają na samych handlowców, więc jeśli udostępniacie im pojazdy i doskonale wiecie, że nie dysponują oni autem prywatnym, czasem warto przymknąć oko na krótkie załatwienie prywatnych spraw, gdy wymaga tego sytuacja. Szczerość to podstawa w firmie, lecz jeśli chodzi o pieniądze, należy być stale czujnym.

Jak wygląda wynik finalny?

Przedsiębiorcy otrzymują przede wszystkim raporty i analizy, dzięki którym mogą podejmować dalsze kroki lub wykrywać nieprawidłowości. Na tej podstawie mogą także planować budżet na kolejne miesiące lub wyjazdy firmowe. Jest to bez dwóch zdań idealne narzędzie dla specjalistów od finansów, którzy zajmują się układaniem kosztorysów itp.

Jeżeli wspomniana wyżej technologia SATIS, o której szerzej można przeczytać tutaj: https://www.satisgps.com pozwala nam osiągnąć takie efekty, to bez dwóch zdań warto z nich korzystać. W ten sposób Wasza firma stanie się jeszcze bardziej zaawansowana, a Wy otrzymacie możliwości wyprzedzenia swojej konkurencji!