Każdego dnia na naszych oczach dokonuje się postęp technologiczny na niespotykaną dotychczas skalę. Komputery i im podobne urządzenia potrafią coraz więcej, mają coraz większe możliwości, otwierając tym samym coraz to nowsze możliwości ludziom. Jest to szczególnie ważne w czasach, kiedy o pracę nie jest łatwo.

Dziś nawet usługi prawne, choć towarzyszą nam od lat, nie są tym czym były jeszcze kilkanaście lat temu, ponieważ postępująca cyfryzacja musiała zostać ujęta także przez literę prawa, są także specjalizujący się w tej dziedzinie prawnicy. Wszędzie gdzie używane są komputery potrzebne jest także profesjonalne wsparcie informatyczne, a swego rodzaju nowością jest także profesjonalne, wykonywane na zlecenie archiwizowanie dokumentów. Wszystkie te nowe zawody wymagają oczywiście także nowego wykształcenie, ponieważ aby usługi prawne mogły być udzielane legalnie potrzebnych jest wiele lat studiów prawniczych.

Podobnie ma się sprawa jeśli chodzi o wspomniane wyżej wsparcie informatyczne, które zarezerwowane jest przede wszystkim dla dyplomowanych informatyków, a nawet praca tak – wydawać by się mogło – banalna, jak archiwizowanie dokumentów wymaga wykształcenia kierunkowego w dziedzinie księgowości, a nierzadko także rachunkowości.