Każda elegancka i zadbana kobieta wie jak duże znaczenie mają piękne rzęsy, które podkreślają oczy i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Niestety nie każda kobieta została obdarzona pięknymi, naturalnymi rzęsami. W takiej sytuacji należy poszukać innych rozwiązań.

Na rynku można znaleźć wiele kosmetyków, których zadaniem jest poprawienie wyglądu naturalnych rzęs. Znajdują się wśród nich tusze oraz różne odżywki. Ostatecznie można także sięgnąć po zalotkę. Są to jednak nietrwałe rozwiązania, a ich codzienne stosowanie może być czasochłonne i kłopotliwe. Nie da się także ukryć, że dobry tusz to rzęs, który da odpowiedni efekt i nie rozmaże się przy pierwszej okazji, to dosyć duży wydatek. Na szczęście w salonach kosmetycznych można znaleźć wiele różnych zabiegów, które umożliwiają trwałe zagęszczenie i przedłużenie rzęs. Przeprowadza się je zazwyczaj z wykorzystaniem sztucznych włosków, takich na przykład jak rzęsy Mink, które są wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze i najtańsze są rzęsy syntetyczne, znacznie większym wydatkiem jest przedłużanie przy pomocy naturalnych włosków pochodzących na przykład z norki. Są one znacznie droższe, ale dają również dużo lepsze efekty.

Przedłużanie metodą 2:1 jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów, których celem jest poprawienie wyglądu naturalnych rzęs. Zabieg polega na doklejaniu dwóch sztucznych włosków do jednego naturalnego przy wykorzystaniu specjalnego kleju. Jego wykonanie wymaga sporej wprawy oraz dużej staranności, dlatego warto wybrać doświadczoną kosmetyczkę. Cały zabieg jest wygodny dla osoby, która się mu poddaje, ponieważ przeprowadzany jest na zamkniętym oku, ale należy przygotować się na to, że będzie trwał dosyć długo. Zaletą metody 2:1 jest fakt, że efekt jest widoczny natychmiast. Niestety oczywiście sztuczne włoski nie utrzymują się na zawsze. Ponieważ naturalne rzęsy co jakiś czas wypadają, razem z nimi ubywa tych sztucznych. Dlatego zabieg przedłużania trzeba co jakiś czas powtarzać w celu uzupełniania sztucznych rzęs. Na szczęście uzupełnianie jest łatwiejsze i nie trwa tak długo jak pierwszy zabieg.

Przedłużanie rzęs metodą 2:1 jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą zawsze dobrze wyglądać, niezależnie od sytuacji. Trzeba jednak pamiętać, o tym żeby znaleźć doświadczoną kosmetyczkę oraz wybrać sztuczne rzęsy dobrej jakości - w ten sposób można uzyskać najbardziej naturalny efekt, który będzie przypominał naturalne rzęsy oraz utrzyma się przez długi czas.