Wyobraźmy sobie, że chcemy założyć własną działalność gospodarczą, np. prowadzenia wirtualnego biura. Nie trudno sobie to wyobrazić idąc z duchem czasu oraz zważywszy na to, że otrzymanie pracy na etacie graniczy niemal z cudem.

Co musimy zrobić i jakie urzędy odwiedzić? Jednym z nich jest słynny, a może raczej osławiony KRS. Skrót ten oznacza Krajowy Rejestr Sądowy i to między innymi formularze KRS musimy wypełnić w pierwszej kolejności, by mogły one dotrzeć do głównej siedziby KRS w Warszawie, gdzie po przejściu odpowiedniego procesu weryfikacyjnego nasza działalność zostaje zarejestrowana jako legalna. Oczywiście KRS nie zajmuje się tylko tym.

Powstał on przede wszystkim po to, by w łatwy sposób można było sprawdzić czystość zamiarów oraz intencji potencjalnych kontrahentów czy pracodawców. Najczęściej jeśli nazwa firmy widnieje na stronie KRS w Warszawie, to możemy jej zaufać, nawet jeśli jest to praca tak abstrakcyjna, jak prowadzenie wirtualnego biura. Z tejże strony można także pobrać formularze KRS, które po uprzednim przez nas wypełnieniu stają się podstawą do uwzględnienia nas i naszej firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym. A to – choć może wbrew pozorom – niezwykle ważne.