Jeśli chodzi o podstawowe części samochodowe, co przychodzi na myśl? Opony, hamulce, silniki, może nawet poduszki powietrzne ... ale wycieraczki? Ale przeoczony układ wycieraczek i spryskiwaczy jest tak samo ważny jak każdy inny element motoryzacyjny. W końcu system wycieraczek i spryskiwaczy, gdy działa prawidłowo, stanowi kluczową część systemu wizyjnego pojazdu, pozwalając kierowcy reagować na normalne i nietypowe sytuacje w ruchu. Trudno jest sobie wyobrazić w śniegu czy deszczu bez wysokiej jakości wycieraczek. Valeo Wiper Systems to firma, która bardzo poważnie traktuje produkcję wycieraczek przednich. Tego rodzaju podejście jest jednym z czynników, dzięki którym wycieraczki Valeo są uważane za najlepsze na rynku.

Duża część dużej firmy

Grupa Valeo, jeden z wiodących niezależnych dostawców motoryzacyjnych na rynku zarówno w segmencie oryginalnego sprzętu, jak i segmentu rynku wtórnego, ma dwanaście oddziałów przemysłowych i jeden oddział dystrybucyjny, który obejmuje niezależną działalność posprzedażną firmy. Główna siedziba Valeo Wiper Systems w Ameryce Północnej znajduje się w Auburn Hills w stanie Michigan. Istnieją trzy zakłady w Ameryce Północnej: dwa w Meksyku (San Luis Potosi i Juarez) i jeden w Rochester w stanie NY. Wszystkie zakłady Valeo wdrożyły systemy zarządzania przyjazne środowisku i osiągnęły certyfikat ISO 14001.

Zwiększanie wydajności

Reputacja firmy opiera się na jej zdolności do sprostania wyzwaniom technicznym związanym z produkcją dzisiejszych złożonych systemów wycieraczek i spryskiwaczy. Dzisiaj systemy te są elektronicznie sterowanymi układami elektromechanicznymi opracowanymi specjalnie do każdego pojazdu. Niektóre ze szczególnych zagadnień technicznych obejmują wykorzystanie zaawansowanej optyki i mikroprocesorowych sterowników do czujników deszczu; badania i rozwój materiałów kompozytowych i elastomerowych czy wykorzystanie aerodynamicznych i akustycznych modeli komputerowych w celu spełnienia oczekiwań klientów. wycieraczki valeoTak, tak wiele pracy koncepcyjnej wkładane jest w wycieraczki Valeo. Firma opracowała niedawno nową technologię, która ma potencjał zwiększania niezawodności, jakości i kosztów, a także redukcji masy w systemach wycieraczek przedniej szyby. Łącznik wycieraczek kompozytowych wykorzystuje termoutwardzalne włókno poliestrowo-szklane, materiał kompozytowy pultrobowany. Korzystanie z tego kompozytowego łącza może ograniczyć obciążenie systemu powstające w wyniku gromadzenia śniegu lub lodu na przedniej szybie. Dzięki temu wycieraczki Valeo są znacznie odporniejsze na uszkodzenia.