Nikt nie lubi załatwiać urzędowych spraw, ponieważ bardzo często przepisy prawa wymagają dopełnienia bardzo wielu różnych formalności. Najczęściej wiąże się to ze zorganizowaniem różnych dokumentów, w czym może pomóc notariusz Szamotuły, który potwierdza ich zgodność z oryginałem. Nie powinno się bowiem pozostawiać w urzędzie oryginalnych wersji dokumentacji, która może okazać się jeszcze potrzebna.

Jak potwierdzić zgodność kopii z oryginałem?

Notariusz Szamotuły posiada bardzo duże doświadczenie i skutecznośćOczywiście, w wielu urzędach istnieje możliwość poświadczenie zgodności kopii dokumentu z jego oryginałem bez udziału notariusza Szamotuły, przez pracownika biura obsługi klienta. Nie zawsze jednak takie dokumenty są honorowane. Niekiedy ustawa lub rozporządzenie określające warunki danego przedsięwzięcia jasno wskazują na konieczność notarialnego potwierdzenia zgodności dokumentów. Każdy notariusz  ma możliwość dokonania takiego potwierdzenia w swojej własnej kancelarii. Najlepiej jest umówić się na takie spotkanie wcześniej, ponieważ wielu notariuszy zajmuje się różnego rodzaju obowiązkami i umawia klientów na konkretne godziny. Szkoda tracić swój czas, podczas gdy potwierdzenie dokumentacji przez samego notariusza trwa zaledwie chwilę.

Ile kosztuje potwierdzenie zgodności dokumentów?

Każdy z notariuszy  zobowiązany jest do pobrania opłaty, która wynika ze ściśle określonej taksy notarialnej. Opłata wynika z ilości stron, które należy skopiować i potwierdzić. Nie są to jednak wielkie koszty i warto je ponieść. Udając się do urzędu lub banku z takim dokumentem, który potwierdzi właśnie notariusz Szamotuły można mieć pewność, że zostanie on uznany i nikt nie będzie wymagał nawet przedstawienia oryginału.

Jakie dokumenty można potwierdzić za zgodność z oryginałem w kancelarii notarialnej?

Oczywiście, zależy to od indywidualnych potrzeb. Z pewnością są to dokumenty tożsamości, dyplomy, certyfikaty, ale również umowy sprzedaży, najmu, czy też umowy o pracę. Notariusze bardzo często potwierdzają za zgodność z oryginałem kopie ksiąg wieczystych, czy różnego rodzaju urzędowych decyzji. Udając się do kancelarii notarialnej, należy ze sobą koniecznie zabrać oryginał dokumentu. Tylko na jego podstawie notariusz Szamotuły ma bowiem możliwość dokonania takiego potwierdzenia.

Dzięki notarialnym kopiom dokumentów można mieć pewność, że nie zostaną one odrzucone przez urzędnika i z pewnością będą stanowiły właściwy załącznik do podania lub wniosku. Każdy urząd i bank ma bowiem obowiązek uznania dokumentacji potwierdzonej w taki sposób. Zyskuje ona miano dokumentu urzędowego.