Nie da się ukryć, że w gospodarstwie rolnym często dochodzi do nietypowych incydentów, podczas których szyby mogą ulec zniszczeniu. Nic dziwnego, ponieważ te montowane w traktorach nie są kuloodporne. Uderzenie z dużą siłą może spowodować pęknięcia. W takich sytuacjach należy wymienić szybę, bowiem jest to zagrożenie dla naszego zdrowia. Dodatkowo pęknięta szyba może skutkować otrzymaniem kosztownego mandatu. W jaki sposób powinna być zamontowana niezawodna szyba New Holland? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule.

Niezbędny sprzęt

Szyba New Holland do poprawnego montażu wymaga kilku prostych narzędzi, w które powinniśmy się zaopatrzyć. Przede wszystkim potrzebny będzie stalowy drut, dzięki któremu możliwe będzie wyjęcie szyby z karoserii. Pomoże nam także przeciąć klej. Niezbędny okaże się nóż do wycinania uszczelek i przyssawki, dzięki którym w swobodny sposób wyjmiemy i włożymy szybę. Warto także zastanowić się nad narzędziami, które pomogą nam oczyścić karoserię ze starej uszczelki. Przydatna będzie chemia montażowa, do której możemy zaliczyć chociażby klej, preparat gruntujący i odtłuszczacz.

Szybka i skuteczna wymiana szyby w traktorzeWybór odpowiedniej szyby

Wybór prawidłowej szyby wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim istotne jest zrobienie odpowiednich pomiarów. W tym celu niezbędna okaże się miarka taśmowa. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, poprośmy o pomoc specjalistę lub znajomego. Alternatywnym rozwiązaniem jest znajomość dokładnego modelu wraz z rokiem produkcji, co w znacznym stopniu pomoże nam w poszukiwaniach. Szybę New Holland możemy zakupić zarówno w sklepie rolniczym, jak i przez internet. Nie warto podejmować ryzyka związanego z zakupem używanego komponentu, gdyż może okazać się to niebezpieczne dla naszego życia lub zdrowia. Kiedy już wybierzemy odpowiednią szybę New Holland, pozostaje nam zamontowanie tej części.

Montaż szyby

Przede wszystkim należy mieć pod ręką wcześniej przygotowane narzędzia, gdyż będą nam bardzo potrzebne. Należy odkręcić śrubki, a następnie wyjąć starą szybę. Pomocny okaże się nóż i przyssawki. Następnym krokiem jest wstępna przymiarka, czy dana szyba New Holland jest na pewno sprawna. Aby oznaczyć dokładne miejsce montażu, należy użyć taśmy malarskiej, która w znacznym stopniu ułatwi nam to zadanie. Teraz wystarczy nałożyć grunt, klej, przykręcić szybę i gotowe! Pozostają ostatnie poprawki związane z chemią do oczyszczania karoserii z resztek kleju, aby całość wyglądała estetycznie. Od tej pory możemy bezpiecznie poruszać się pojazdem, niezależnie od warunków atmosferycznych.