Praca w domu nie jest samą przyjemnością. Wymaga ogromnych pokładów motywacji i samodyscypliny, ale także wyjątkowego miejsca, które pozwoli się w pełni skupić na obowiązkach. I nasz sklep jest tutaj, aby pomóc w tym ostatnim! Doradzimy jakie biurka skandynawskie wybrać i jakie rytuały odprawiać, żeby łatwo przestawić mózg z trybu Dom na tryb Praca.

Kącik pracy

Nieważne, czy zajmują się Państwo freelancerstwem, pisaniem tekstów marketingowych, czy wypełnianiem ankiet w Internecie – z naszymi poradami polepszycie swój komfort pracy w domu. Niezbędne do jej wykonywania jest biurko, a skoro tak, to polecamy biurka skandynawskie charakteryzujące się minimalizmem kształtów. Ich urok nie jest nachalny, dzięki czemu z łatwością odnajdą się w najróżniejszych aranżacjach, nie tylko tych inspirowanych odległą północą. Biurka skandynawskie wprowadzają się do dziecięcych pokojów, gabinetów oraz twórczych zakątków, a to za sprawą niezwykłej funkcjonalności ukrytej pod niepozornym designem. Sprawdzą się idealnie pod laptopy i pełnowymiarowe komputery, ale również jako miejsce pracy rękodzielników i artystów każdego rodzaju.

Organizacja

Mało kto potrafi wykorzystać 100% swego potencjału w otoczeniu porozrzucanych papierzysk i ciągłego poszukiwania niezbędnych dla siebie narzędzi, które zawieruszają się wśród tych pierwszych. biurka skandynawskieZnów chcemy wspomnieć o biurkach skandynawskich, bowiem wiele z dostępnych u nas modeli jest wyposażonych w praktyczne szuflady i półki pomagające okiełznać nieporządek. Ale także minimalistyczne biurka cieszą się dużą sympatią, bo chociaż nie posiadają tak wielu skrytek, to bez problemu dopasowują się do szafek i regałów. Osoby, których zawód wymaga ciągłego otaczania się książkami, powinny zwrócić uwagę na wygodne regały w stylu skandynawskim. Zaś w przypadku dokumentów, papierów i różnorakich rękodzielniczych narzędzi, najlepiej się sprawdzą pojemne komody.

Rytuały

Mamy już przygotowany i uporządkowany kącik, ale czasem byle drobnostki potrafią odwrócić uwagę od pracy. Własne cztery ściany kryją wiele rozpraszających pokus, jak choćby najnowszy odcinek lubianego serialu. Chcąc pracować w domu musimy nauczyć się odcinać od wszystkiego, co nie należy do naszych zawodowych obowiązków. Nieraz pomaga zmiana atmosfery. Może to być włączenie konkretnej muzyki do słuchania w ciągu tych godzin, albo zapalenie świeczek wspomagających koncentrację. Wiele osób poleca także wyskoczenie z domowych dresów i zakładanie bardziej formalnego ubioru na czas pracy.