Każdy dorosły człowiek, musi pracować, aby przeżyć. Kształcimy się całe długie lata, po to aby znaleźć swoje powołanie, zawód, który będzie sprawiał nam przyjemność i satysfakcję, w którym będziemy się sprawdzać i odnajdywać. Dorosłe życie dzieli się nie tylko na tę nie ukrywajmy- przyjemniejszą część, czyli czas wolny, który możemy dowolnie spożytkować czy to z rodziną, czy z przyjaciółmi, albo odpocząć samemu- według woli, ale i na czas mniej przyjemny- czyli pracę.

Fotel ma ogromny wpływ na nasz komfort pracy

Naturalnie, każda praca jest inna i wymaga od nas innych czynności do wykonania. Jednak w dzisiejszych czasach większość pracy opiera się na siedzeniu przy biurku i pracy na komputerze (duża część z nas już nawet nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia). Dlatego tak ważna jest nasza wygoda, ponieważ parogodzinna praca polegająca na siedzeniu przy biurku i patrzeniu w monitom, może niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie.

[caption id="attachment_381" align="alignleft" width="300"]fotele biurowe Fotel biurowy decyduje o naszym komforcie pracy[/caption]

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

Powstało wiele reguł dotyczących tego, jak należy przygotować sobie miejsce pracy. Specjaliści określili, jak daleko powinien stać komputer, aby nie męczył nam wzroku, czy w jaki sposób powinniśmy siedzieć aby wielogodzinny bezruch nie wpłynął dramatycznie na nasz kręgosłup i mięśnie grzbietu. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich mebli biurowych. Nie tylko stół, ale i fotele biurowe powinny mieć odpowiednią wysokość, a siedzenie powinno być wygodne aby nie utrudniało nam pracy. Ważną rzeczą jest też odpowiedni dobór oświetlenia. Naturalnie, wielogodzinna praca w takiej pozycji zawsze będzie bardziej szkodliwa niż np spacer na świeżym powietrzu, jednak możemy choć trochę poprawić swój komfort i zminimalizować zły wpływ pracy siedzącej.